Театр теней в Египте, Театр тіней в Египті, Moving shadows in Egypt

Театр тіней в Египті на 40-му Каїрському міжнародному кінофестивалі

November 29, 2018

Український театр тіней в Египті на 40-му Каїрському міжнародному кінофестивалі виступав в якості запрошених гостей. А саме, 29 листопада Верба відкривали церемонію нагородження. Це вже не перший досвід виступів на такого роду і рівня заходах. в 2012 і 2013 роках театр тіней виступав на Одеському міжнародному кінофестивалі. Місія була та ж – показати альтернативу фільмам і театру. Важливо відзначити, що CIFF-це щорічний захід національного масштабу. Його організацією займається Cairo International Film Festival Foundation. Цікаво, що спонсорами виступають як уряд, так і приватні і громадські компанії Єгипту та світу.

Каїрський міжнародний кінофестиваль

Що ж входить в 10-ти денну програму фестивалю? По-перше, це, само собою, – міжнародний конкурс і програма поза конкурсом. По-друге, нові горизонти арабських фільмів – документальне кіно і ігрове. Далі, обговорення критиків, конкурс короткого метра міжнародного рівня і фестиваль кінофестивалів. Відносно самого контенту, тут зібрано і кіно Єгипту за 2017-18 роки, і триб’ют, і класика кіно. Варто зазначити, що весь період проходять не тільки кінопокази, а й семінари. Президент фестивалю – актор з багаторічним досвідом Ezzat Abou-Ouf. Найприємніше, що абсолютно будь-яка людина з будь-якої точки світу може брати участь. Це правило, до речі, не завжди працює – і театр тіней зіткнувся з цим у Франції. І так, умови подачі заявки на КМК наступні: повний метр більше 60 хвилин, створений після жовтня 2014 року. По-друге, фільм повинен бути прем’єрним для Єгипту і не показаним на акредитованих міжнародних фестивалях. І, по-третє, кожній країні можна виставляти більше одного фільму.

Український театру тіней на Каїрський міжнародний кінофестиваль

Перейдемо до самого виступу український театр тіней в Египті на 40-му Каїрському міжнародному кінофестивалі. Для відкриття церемонії нагородження була вибрала постановка театру Верба “Архітектури“. Звісно ж вона включає в себе основну пам’ятку Єгипту – Піраміди і Сфінкса. Але, крім цього, актори в кінці постановки зробили несподіваний подарунок всім гостям. А саме, створили в тіні силует головного призу статуетки із золотою пірамідою в руках. Хочеться також розповісти про неприємний курйоз, який стався з групою. Запізнившись на стикувальний рейс через негоду, весь реквізит не прилетів з командою в Каїр. Тому довелося буквально за 3 години заново створювати декорації і створювати костюми для виступу. Сорок годин без сну і не маючи нічого, крім анімації і професіоналізму. Ось так театр тіней Верба виступив на на 40-му Каїрському міжнародному кінофестивалі і зірвав бурю овацій від Єгипетський і світових геніїв кіно.