Ranking the talent, Verba shadow theatre, Schaduw-act, театр тіней Верба

Виступ на голландському “Ranking the talent”

November 08, 2023

Привіт, друзі.

Це я, Руслан, співзасновник і артист нашого улюбленого театру тіней Verba. Я тут, щоб поділитися історією, яка закарбувалася в серцях кожного з нашої команди. Вона трапилася з нами на голландському телешоу “Ranking the Talent” у листопаді 2023 року і вона про те, як простий виступ аматорського колективу з маленького міста може зворушити і активізувати до дій жителів великих мегаполісів. 

Лише тінь реальної історії

Ми вийшли на сцену з виставою під назвою “Війна”, яка дуже дорога нам. Це не просто гра тіней, це відображення реальної, болючої ситуації в Україні, на нашій Батьківщині. Через наше мистецтво ми прагнули зобразити наслідки російської агресії, яка глибоко вплинула на наших людей і нашу націю. Це була не просто вистава, це була частинка нашої душі на цій сцені.

Чернігів, наше рідне місто, не оминуло це лихоліття. Відомий своєю прекрасною архітектурою та багатою історією, Чернігів зіткнувся зі значними руйнуваннями та труднощами. Будівлі, що стояли століттями, несучі віками історії нашого минулого, тепер несуть на собі шрами війни. Вплив на нашу громаду був глибоким – сім’ї були змушені покинути свої домівки, повсякденне життя було порушене, а над нами постійно висіла атмосфера невизначеності.

Перенесення нашого болю в мистецтво

У виставі “Війна” ми намагалися перекласти наш досвід мовою, зрозумілою для всіх – мовою мистецтва. Наші тіні зображують не лише фізичні руйнування, але й емоційний ландшафт людей, що опинилися під перехресним вогнем. Ми показуємо стійкість людського духу і силу жити далі, не дивлячись ні на що.

Момент, який ніхто не міг очікувати

Після того, як наша вистава вийшла в ефір, сталося щось дивовижне. Глядач з Нідерландів, зворушений нашим зображенням української боротьби, звернувся до нас. Він були на стільки зворушений, що пожертвував 5 000 євро платформі United24. Цей щедрий вчинок викарбувався в наших серцях назавжди. Наші тіні зробили більше, ніж просто розповіли історію, вони надихнули на реальний вчинок.

Цей досвід відкрив нам очі. Він показав, як мистецтво може бути потужним мостом, що з’єднує серця та уми через кордони. Наш виступ на “Ranking the Talent” – це більше, ніж просто участь у телевізійному шоу, це спроба донести реальність нашої країни до міжнародної аудиторії та надихнути на допомогу.

Твій перегляд – наш донат 

Неймовірний жест, який зробив глядач з Нідерландів, чудово поєднується з нашою постійною ініціативою “Ваш перегляд – наш донат”. За кожен перегляд нашого відео “Війна” ми зобов’язуємося пожертвувати таку ж суму на підтримку України. Це наш спосіб перетворити кожен погляд, кожну мить уваги, яку ми отримуємо, на відчутну допомогу нашим захисникам.

Уклінна подяка

Дякуємо всім, хто підтримує нас, дивиться наші вистави та розділяє нашу подорож. Кожен перегляд, кожна публікація, кожне слово підтримки – це внесок у велику справу. Ви не просто наші глядачі, ви – частина нашої великої родини, частина цієї подорожі, щоб пролити світло на тіні війни.

Приєднуйтесь до нас у цій щирій місії. Дивіться наші відео, поширюйте інформацію, і якщо ви відчуваєте в собі сили, підтримуйте справи, які допомагають тим, хто цього потребує. Кожна маленька дія додається, створюючи хвилю доброти та підтримки.