театр теней в Алжире, Театр тіней в Алжирі, Shadow Theatre in Algeria

Театр тіней в Алжирі з Новорічним подарунком

January 05, 2019

Новорічним виступ в Алжирі

Український театр тіней в Алжирі побудував культурний міст між двома країнами. У передноворічний період група з Чернігова вирушила в двотижневий тур в Алжир. Показували артисти своє відоме шоу «Королівство тіней», але в 3Д форматі.

На жаль, будь-які концерти місцевих артистів в Алжирі проходять не часто, не кажучи вже про українських. Саме тому, коли агентство MS Entertainment запропонувало організувати відразу 10 шоу в декількох містах – відповідь була очевидна. Це вже другий досвід співпраці з компанією. Влітку відбулись досить успішні гастролі в Кувейті.

Команда підготувала 90-хвилинну концертну програму. Вперше в світі використавши мікс тіньового жанру і 3Д технологій. Тіньова частина включала в себе як уже відомі спектаклі театру, такі як «Попелюшка», «Крижане Серце», «Аладдін», «Геркулес» так і нові. Йдеться про «Легенда льоду та полум’я», «Гаррі Поттер» і Новорічний номер :

Для більшого занурення глядача, в шоу, вперше, в кожному номері були використані 3Д технології. Тепер дорослі і діти можуть як спостерігати за сюжетом постановки, так і занурюватися в саме дійство. А також, дивуватися несподіваним спецефектам і магії 3Д.

Прийом українського театру тіней в Алжирі

Зустрічали артистів Верба, як надзвичайно важливу делегацію. В аеропорту чекали не тільки організатори туру, а й представники Посольства України в Алжирі. А точніше, консул Дем’янюк Олександр Олександрович і перший секретар Іваницький Андрій Юрійович. Крім того, так як артисти були гостями Міністерства Культури Алжиру, то з аеропорту і всюди по країні їх супроводжував поліцейський кортеж.

Перші шоу були благодійними та абсолютно безкоштовними. Вони проходили в трьох маленьких містечках: Айн-Дельфа, Сетиф і Тізі-Узу. Організаторами виступало Міністерство культури Алжиру. Основна мета – це дати можливість неплатоспроможному населенню країни долучитися до культури, відволіктися від побутових проблем. А глобально – поширити сучасне мистецтво у віддалених куточках країни.

Вперше за всю історію існування театру тіней, артистів так зустрічали глядачі. Тому що театр тіней в Алжирі вперше у місті Айн-Дельфа це був не просто аншлаг! Зал був не те, що заповнений – люди сиділи на сходинках в проходах. Більш того, Міністерство Культури Алжиру встановило на стадіоні великий лед-екран. На якому в прямому ефірі велась трансляція шоу і ті, хто не помістився в театрі могли його подивитися. У Сетіфі команді театру тіней Verba провели екскурсію по головним пам’яткам міста. А по завершенню повели на аудієнцію і вечерю з мером. Також, було великим сюрпризом, отримати в подарунок мідну тарілку ручної роботи місцевих майстрів.

Театр тіней Верба в Оперному таетрі Алжиру

З 29-го грудня по 4-е січня наступні 7 шоу Театр Тіней VERBA виступав в “перлині” сучасної архітектури – Алжирському оперному театрі. Це один з найпрестижніших концертних майданчиків країни. Цікаво, що ця будівля- це подарунок китайського уряду Алжиру.

Кожного дня о 20.00 театр тіней Верба давав концерти перед більш, ніж тисячею глядачів. І навіть 31 грудня, зал був заповнений на 90 відсотків. Тому український Новий рік актори зустріли в дорозі між театром і готелем. Що хороший знак для артиста. На одне з шоу в оперному театрі були запрошені Посол України в Алжирі Субхі Максим, консул Дем’янюк Олександр, перший секретар Іваницький Андрій і Третій секретар Панькович Наталя. Детальніше про це можна почитати на офіційному сайті Посольства України в Алжирі. А на останні два концерти прийшли цілі делегації українців.

На першому і останньому концерті спеціальним гостем був міністр культури Алжиру. Він подякував артистам за візит і запрошував наступного разу відвідати якомога більше інших міст країни.