how shadows are formed как сделать театр теней як створити театр тіней

Як створити театр тіней

March 06, 2019

Театр тіней своїми руками

Три роки тому нам почали надходити листи з темою «як створити театр тіней». При чому, як від вчителів в школі, так і студентів, які готуються на якийсь конкурс. Ми порядно відповідали всім, правда не всі секрети тіні розкривали. Але потім все-таки вирішили написати цілу докладну статью.

Как створити театр тіней? – все дуже просто! Вам потрібні: екран, світло, реквізит і актори (бажано з базовою фізичною підготовкою, але в якісь мірі його можна легко відтворити навіть з дітьми які ше не ходять в перший клас). Тепер детально по кожному пункту. Ділимося своїх досвідом про те як створити театр тіней.

Театр тіней рук вдома

Але для початку, ми продемонструємо театр тіней рук. Цю постановку можна легко відтворити з Вашою дитиною. Театр тіней вдома- це легко, особливо фігурки тварин. На відео можна розглянути, як артист складає руки, роблячи тінь собаки, або свинки. Переходимо до практичної частини. До речі, цю постановку театру тіней Верба демонстрував на гастролях цирку “Балаган” в Ізраїлі.

ЕКРАН ТА СВІТЛО

Самий простий спосіб використовувати простирадло і ліхтарик мобільного телефону. Коли ми починали цільної конструкції для екрану у нас не було. Ми розтягували тканину двома дерев’яними балками на триногах і прив’язували їх до опор. Пізніше була замовлена ​​рамка розміром 5м * 3м під екран. Простирадло ми змінили на білий банер, щоб не було точки посередині. Або ж можна використовувати брезент середньої щільності. Але будьте обережні, збільшуючи щільність тканини, потрібно також збільшувати потужність світла. Детальніше про це пізніше. Зараз ми використовуємо екран зворотної проекції, його вартість значно вище запропонованих вище варіантів.

Про світло. Яке світло використовувати для створення театру тіней? Давайте розбиратись. Досить потужне джерело світла – це прожектор. Але обов’язково перевірте, чи не дає він подвійної або розмитої тіні. Ще один його мінус – це тільки один колір. Якщо ви хочете оживити тінь і додати фарб – це однозначно проектор. Ви можете використовувати додаткові картинки на фоні або ж анімацію. Але знову ж будьте готові, що хороша професійна анімація коштує дорого.

how shadow is formed як створити театр тіней

РЕКВІЗИТ

Звичайно, все залежить від заданої теми постановки. Але намагайтесь використовувати мінімум реквізиту, а більше людських тіл і авторських рішень. Щоб візуально ваше закулісся не виглядало як смітник. Можна використовувати як картон, як і речі з повсякденного життя. Зараз ми використовуємо ще й пластик для окремих деталей. Але для одноразового виступу картон – відмінний варіант.

АКТОРИ ТЕАТР ТІНЕЙ ВЕРБА

АКТОРИ

Звісно, будь-яка людина може спробувати себе в театрі тіней. Але, не секрет, що танцюрист або акробат буде виглядати більш професійно в тіні. До речі, це міф, що ти за екраном і можна щось приховати. Ви насправді, як на долоні. Плюс фізична підготовка потрібна елементарно для того, щоб статично вистояти у фігурі. Не кажучи вже про акробатичні або танцювальні підтримки. Акторські навички можна напрацювати. Але пам’ятайте, створити театр тіней без вміння висловлювати тілом емоції – неможливо. Тому радимо хоч трохи зануритися в ази пластичного театру і пантоміми.

А взагалі, не мало важливим є Ваша креативність та фантазія. Звичайно, Ви можете скопіювати будь-які фігури з відео театру тіней Верба. Але своє придумувати завжди цікавіше і веселіше.

Тому, дайте волю своїм Тіням! Творіть разом! Сподіваємося, що ми відповіли на головне питання, а саме – як створити театр тіней.