Shadow theatre at home, Verba Shadow Theatre, Shadow moms

Види театру тіней

З кожним днем жанр театру тіней набирає все більшої популярності. В різних країнах світу створюється багато гуртків як для дітей, так і для дорослих, пишуться дипломні роботи та ведуться заняття з театру тіней у школах.

Які розрізняють підвиди театру тіней:

  • ляльковий театр тіней;
  • театр тіней рук;
  • театр тіней, що створює образи тілами артистів.

театр тіней вдома

Ляльковий театр тіней – один з найстаріших видів театру. Перші згадки про нього були ще у стародавньому Китаї. Він найпростіший з точки зору організації процесу та ідеально підходить для маленьких дітей.

Для цього підійде навіть найменший екран. Також можна просто зробити цілу сцену з коробки та білих аркушів паперу. Як основний реквізит, використовуються вирізані фігури, ляльки.

Ви можете наклеювати на палички улюблених персонажів та героїв і придумувати свої казки для дитини . Також можна провести час з дитиною, готуючи реквізит, розфарбовуючи героїв театру та створюючи додатковий антураж у вигляді хмаринок, зелені, дивлячись на те, де буде проходити ваша казкова історія.

Театр тіней рук – окремий вид театральної майстерності. Всі фігури створюються руками артиста. Дуже пластичний вид мистецва і виглядає наче магія, так швидко можуть змінюватися образи та пальці стаорювати нову фігуру.

Маємо відео на нашому ютуб каналі від професійного артиста театру рук.

Такий вид театру тіней також не потребує багато місця, так як на екрані задіяні лише руки артиста. Тому він ідеально підходить якщо у вас не дуже багато місця для проектору (ліхтарика) та екрану. До того ж жанр прекрасно розвиває моторику рук, плавність рухів, творчий потенціал.

Театр тіней тілами – найбільш вражаючий вид театрального мистецтва, який за допомогою тіней тіл акторів, створює цілі п‘єси та постановки на будь-яку тематику.

Іноді може виступати у комбінації з переліченими вище видами театру.

театр теней - геркулес, Театр тіней - Геркулес, Shadow Theatre - Hercules

Але він вимагає достатньо багато місця, так як потрібно, щоб артиста повністю було видно на екрані та лишався ще запас на виходи та участь у фігурі декількох людей. Цей жанр буде цікавим як дітям так і дорослим, кожен може знайти у ньому щось для себе. Це так неймовірно, перетворитися на собаку, стати головою слона чи бампером авто. Такий вид театру тіней розвиває вас всестороньо. Гнучкість, пластика, статичне тренування м’язів, образне мислення, робота в команді, а ще багато незабутніх моментів, які може вам подарувати світ театру тіней.