Shadow theatre at home, Verba Shadow Theatre, Shadow moms

Що робити вдома без світла?

Зараз на життя українців випадає чимало випробувань. Одну з воєнних зим ми вже пережили, але досі не ясно, скільки потрібно буде часу для повного відновлення електромереж та чи чекають нас ще масовані відключення.

Ми знаємо спосіб, як розважити дітей та чим цікавеньким зайнятися вдома, поки не має світла – організувати вдома невеличкий тіньовий спектакль та поринути у світ тіней.

Більш детально про види театру тіней, яке обладнання вам знадобиться для цього та що може зробити навіть початківець, ми показуємо на своєму ютуб каналі в цьому відео:

Для того, щоб тінь була контрастною, потрібно:

  • передбачити гарне затемнення кімнати та виключити можливість потрапляння інших джерел світла (з вікна, настільних ламп, led підсвіток).
  • вибрати тип освітлення, проектор чи ліхтарик. Проектор відноситься до більш професійного типу освітлення. Його зручно втановлювати, регулювати, він засвічує весь екран, так як світло легко підлаштувати під прямокутний екран. Можна доповнити тінь на екрані анімацією. Але робота проектору повністю залежить від електрики, на додачу вони достатньо дорогі.

театр тіней вдома

театр тіней вдома

Тому саме звичайний ліхтарик – це прекрасний варіант для простої домашньої вистави якщо вдома не має світла або якщо ви не маєте проектора.
З недоліків такого варіанту можна відмітити:

  • невисоку яскравість,
  • відсутня можливість використання анімації,
  • кругове розподілення світла (не буде гарно видно тінь у кутках екрану), проте це можна використати і перетворити на плюс =)

З очевидних плюсів – це доступність і мобільність. Знайти ліхтарик – це точно не проблема .
Є дуже важливий нюанс! Щоб тіні були чіткі, бажано використовувати ліхтарик з одним діодом. Ліхтарі з декількома діодами, або з лампами накалювання – дають одразу декілька тіней, зо робить зображення не чітким.

театр тіней вдома

Також потрібно організувати простір для театру тіней та обрати місце для проекції. В професійному форматі використовується спеціальний екран. Для домашніх умов це може бути звичайне біле простирадло або світла однотонна стіна.
Мінус стіни – ви не зможете бачити тінь з обох сторін. Виступ на простирадлі перед “”глядачами”” з іншої сторони створює магічне відчуття театральної вистави.

Майте на увазі, між ліхтариком і екраном не має бути колон, столів, люстр або сторонніх предметів, що можуть заважати або давати тінь на екран.

театр тіней вдома

Ми перерахували основні моменти, які потрібно врахувати для створення домашнього театру тіней.
Сподіваємося, що для кожного мандрівка до світу театру тіней буде неймовірною та захоплюючою.