Театр теней для детей, театр тіней для дітей, shadow theatre for kids

Театр тіней для дітей – Верба кідс на шоу “УМТ Діти-2”

April 08, 2017

Дитячий театр тіней

Перед розповіддю про те, як був створений перший театр тіней для дітей Верба кідс, варто повернутися в минуле в момент заснування першого в Україні театру тіней.

Бум в нашій країні почався з 2010 року завдяки участі молодої команди, тоді ще студентів ЧНТУ,  на талант-шоу телеканалу СТБ Україна має талант. Тоді ще ніхто не підозрював, що це стане стартом для  успішного і професійного театру тіней Verba, який тильки щойно приймав участь в шоу Румунія має таланти. Артисти вже об’їздили з гастролями 33 країни світу. Піком стали шоу в США, Китаї, Алжирі та Кувейті. Коли розумієш, що ти досяг певного рівня і потрібно розширюватися в горизонтальній площині.

Тому, як і у будь-якого артиста, виникло питання: “А що далі? Яку спадщину я можу після себе залишити, крім своїх творінь?” . Саме ці роздуми і наштовхнули організаторів на те, щоб почати передавати свої знання. Йдеться про ідею створити перший театр тіней для дітей – Верба кідс. По факту – це перший і єдиний в Європі і країнах СНД професійний дитячий театр тіней.

Перший театр тіней для дітей на Україна має талант

Заняття проводили організатор театру тіней Людмила Киселиця та хореограф-постановник основного складу – Єлизавета Соколова. Сюжети, як для маленьких так і дорослих тіней створював режисер Владислав Поліщук. До складу маленьких тіней увійшли дев’ять дівчат-гімнасток і хлопчиків-танцюристів, віком 6-9 років. Для актора театру тіней в будь-якому віці дуже важливо мати хореографічну підготовку, а також бути дисциплінованим і кмітливим. День за днем ​​діти навчалися цьому новому виду мистецтва і їхні тіні ставали впевненішими. Цікаво, що найбільше їм подобалося робити акробатичні підтримки і взаємодіяти між собою. Зробивши і відпрацювавши першу постановку, організатори зрозуміли, що це гідний рівень майстерності.

І звичайно ж, через час було вирішено показати Верба кідс всій країні. Кращого способу, ніж теле-шоу Україна має талант Діти не придумаєш. Передкастинг був пройдений без проблем. Театр тіней Верба Кідс відразу ж запросили на зйомки теле-кастингу. Виступ пройшов краще очікуваного, малюки були сповнені емоцій, а судді плескали стоячи і подарували три “ТАК!”. На прохання дітей зробити селфі з музикантом і актором Дзі Дзьо, він покликав їх до себе за суддівський стіл. Всі без роздумів ринулись фотографуватися під прицілом десятка камер і глядачів в залі – справжні артисти! Хоча в фінал група не пройшла, Верба Кідс запам’яталися глядачам України як гідний дитячий театр тіней із зовсім не дитячим рівнем.