театр теней в Румынии, Театр тіней в Румунії, shadow theatre Verba in Romania

Театр тіней в Румунії – Фестивалі в Ясси і Сібіу

October 14, 2017

Театр тіней Verba на фестивалі “The Iasi International theatre festival for young audience” в місті Ясси

Це був вже четвертий раз, коли виступає театр тіней в Румунії! В рамках свого гастрольного туру по Україні артисти театру тіней Verba були запрошені як почесні гості на щорічний театральний фестиваль « The Iasi International theatre festival for young audience», який проходив в театрі “Luceafarul” з 5 по 12 жовтня.

Цей фестиваль має статус міжнародного і в 10-тий ювілейний раз він збирав навколо себе досить масову молодіжну аудиторію. Основна місія полягає в об’єднанні під одним дахом різнопланових артистів і згуртуванні їх за допомогою культурно-естетичного діалогу. Організатори хочуть зробити традицією такий формат роботи і фестиваль успішно справляється з поставленою метою.

На сцені театру виступало безліч відомих румунських акторів. Крім них показували свій талант артисти з Британії, Німеччини, Франції та навіть Австралії.

Великою честю для театру тіней Verba було представляти нашу рідну Україну на заході такого рівня.

Команда виступала на закритті фестивалю зі своїм новим дитячим шоу «The Kingdom of Shadows».

Публіка на стільки тепло приймала артистів і здавалася давно знайомою з творчістю театру тіней Verba.

Показником стало те, що найменші глядачі в один голос співали пісні з тіньових постановок. Під час фінального традиційного селфі майже всі глядачі вибыгли з залу на сцену, щоб сфотографуватися з командою.

Театр тіней Verba на фестивалі «Festivalul Tanar de la Sibiu» в Сібіу

Шкода було залишати настільки прекрасне і затишне місто Ясси, але 14 жовтня потрібно було радувати глядачів на іншому масштабному театральному дійстві « Festivalul Tanar de la Sibiu» в місті в Сібіу.

Хоча ці міста обидва знаходяться в Румунії, але досить далеко, тож дорога була довга. Так як шоу було ранковим, потрібно було вночі зробити все приготування. Трохи сонні, але щасливі артисти театру тіней Verba відмінно виступила на щорічному фестивалі. Група подарувала чарівний настрій не тільки глядачам, але і організаторам. Всі засипали словами подяки кожного з акторів театру тіней Verba.

Зал, що знаходився в Sibiu GONG theatre, був більше схожий на міні-кінотеатр. Сцена була якраз для виступу на маленькому екрані. Вперше шоу “Kingdom of shadows” було представлено в такому форматі і мало не менший успіх.

Якщо говорити про сам фестиваль, то він досить молодий і існує з 2015 року. Основна місія – це показувати вистави виключно для дитячої та підліткової аудиторії. Організатори переконані, що зараз досить мало заходів, які б мали повчальний характер для підростаючого покоління.

Саме тому створено молодіжну секцію, що представляє шоу, які чесно кажуть підліткам про їхні проблеми, а потім проводять відкриті дискусії, інтерактивні конференції, а також семінари з тлумачення побаченого.

Після цього шоу організатори запропонували театру тіней Verba приїхати ще раз. Наступним заходом став фестиваль Sibiu Magic Show. На ньому театр тіней в Румунії показав те ж шоу “Kingdom of shadows”.