театр теней на Söwda we hyzmat - 2019 shadow theatre in Turmenistan

Театр тіней в Туркменістані

April 15, 2019

Театр тіней в Туркменістані

13 квітня вперше дебютував Театр тіней в Туркменістані. VERBA shadow виступила в Ашхабаді (столиці Туркменістану). Це сталося в рамках Міжнародної виставки-ярмарку “Söwda we hyzmat – 2019” ( “Торгівля і послуги – 2019”). Вона проходила в експо центрі Торгово-промислової палати 13-14го квітня. Організаторами виставки було Міністерство торгівлі та зовнішньоекономічних зв’язків Туркменістану. У заході взяли участь близько двохста учасників. Це як туркменські, так і зарубіжні підприємці. До речі, частина виставкового павільйону нагадувала новітній торгово-розважальний центр. Тут розташувалися ряди з бакалією, насичені свіжими овочами та фруктами. Була представлена ​​продукція харчового промислу Туркменістану. І звичайно ж, традиційно, не обійшлося без текстилю та килимових виробів. Театр тіней Verba shadow запросили відкривати виставку “Торгівля і послуги – 2019” ще на початку року.

Театр тіней на “Söwda we hyzmat – 2019”

Відкривати ярмок-виставку тут дуже почесно для будь-яких артистів. По-перше, до цього ніхто з театрів тіней не виступав в Туркменістані. По-друге, для самої групи знайомство з новою країною завжди в радість. Було поставлено завдання – показати в тіні історію Ашхабада і Шовкового шляху. Звичайно ж, через 2D формати не всі пам’ятки читаються в тіні. Але ось список тих, що були з успіхом реалізовані на екрані. Це Мечеть Туркменбаші Рухи, Ашхабадский залізничний вокзал. До речі, Монумент нейтралітету вийшов дуже швидко. Також, Верба не обійшли стороною Монумент Незалежності Туркменістану і Монумент “Abadançylyk”. Дуже цікаву форму має Палац урочистих подій “Багті кошгі”. На його тіньову копію, звичайно, довелося витратити найбільше часу. Варто відзначити, Міжнародний аеропорт Ашхабада. Його відкрили в 2016 році і в народі прозвали «сокіл». Так як, з висоти пташиного польоту будівля аеропорта має форму сокола. До речі, театр тіней ВЕРБА Шедов збирали саме цей ракурс. Тому найгучніші оплески були саме цій тіньовій фігурі.

Сюжет виступу

Театр тіней в Туркменістані виступали кілька разів. На відкритті виставки-ярмарку “Söwda we hyzmat – 2019” і на вечірньому святкуванні. Артисти показували з номер-візитку про Шовковий шлях, а також своє нове театр тіней 3Д шоу. Після перформансу у вільний час, українській делегації провели екскурсію. Показали практично всі визначні пам’ятки з постановки VERBA SHADOW. І окремо группу відвезли в Олімпійське містечко, який вразив їх найбільше.