Murten Light Festival 2024, Shadow Theatre Verba

Фестиваль світла в Муртені

January 31, 2024

Частина перша – До фестивалю

Січневий фестиваль світла в Муртені – це довгоочікувана подія, яка вже багато років є культовою. Наша команда була в захваті від запрошення взяти участь у цьогорічному святі.

З 17 по 28 січня 2024 року 8-й Фестиваль світла в Муртені знову зачарує відвідувачів неймовірними світловими шоу, живими виступами та футуристичними світловими інсталяціями. Щовечора з 18:00 до 22:00 місто перетворюватиметься на справжню казку.

Перший Фестиваль світла в Муртені відбувся ще в січні 2016 року і мав величезний успіх, перевершивши всі очікування. Приголомшливі 80 000 людей з’їхалися до затишного містечка з населенням близько 8 200 мешканців, щоб стати свідками чарівного перетворення Муртена на місто світла.

Тож чого ж очікувати відвідувачам від Фестивалю світла в Муртені у 2024 році?

Цьогорічний фестиваль обіцяє стати справжнім витвором мистецтва, з 17 мистецькими майданчиками та 22 світловими інсталяціями загалом. Фестиваль знову об’єднає швейцарських художників світла та митців з близького та далекого зарубіжжя.

Вперше вся територія фестивалю буде обрамлена гармонійним антуражем, створеним професіоналами та волонтерами з регіону. Чотири найкращі місця в місті для проведення фестивалю – це головна площа між Бернтором і школою, Німецька церква, головна вулиця в старому місті та берег озера з гаванню. Ці місця, а також багато історичних будівель або прихованих романтичних ніш стануть тимчасовими мистецькими майданчиками.

Murten Light Festival 2024, Shadow Theatre Verba

Театр тіней Verba на фестивалі світла в Муртені 2024

Однією з найяскравіших подій фестивалю є виступ нашого театру тіней у німецькій церкві Муртена. Цього року наша команда пишається тим, що стала частиною фестивалю з новою унікальною виставою, яка зображує захоплююче життя пари, яка зустрілася і закохалася у Швейцарії. Та унікальність вистави полягає не в її сюжеті, а в тому, як він буде показаний. Окрім звичного театру тіней, вистава буде доповнена неординарною роботою Адріана Шерзінгера, художника, який створив анімоване внутрішнє оздоблення церкви. Під час вистави історія оживатиме не лише на екрані, а й скрізь навколо нашої “сцени” – на стінах, колонах, арках, стелі.

Організатори фестивалю запрошували нашу команду ще на минулорічний фестиваль, але через російське вторгнення в Україну ми не змогли підготуватися до фестивалю належним чином. Ми дуже вдячні організаторам за те, що вони надихнули нас своїм бажанням показати нашу роботу відвідувачам фестивалю.

У часи поляризації та глобальної невизначеності дуже важливо створювати та підтримувати міцну дружбу один з одним. Саме тому, коли ми виступали на фестивалі Numeric Games в іншому швейцарському містечку в серпні минулого року, ми запросили на наш виступ організаторів фестивалю “Муртен Лайт”. Це дозволило нам зустрітися наживо, обмінятися ідеями щодо майбутнього виступу та обговорити можливості майбутніх проектів.

Якщо ви перебуваєте у Швейцарії і хотіли б відвідати наш перформанс, вам слід якомога швидше забронювати квиток на 15-хвилинний виступ у Німецькій церкві в Муртені (CHF 10 для дорослих, діти до 16 років безкоштовно).

Murten Light Festival 2024, Shadow Theatre Verba

Частина друга – Після фестивалю

От і проминули 10 днів фестивалю. За цей час наше шоу побачило 15 000 людей! Глядачів було на стільки багато, що організатори попросили нас дати на 2 шоу більше ніж планувалося. Замість 54 виступів, ми виступили 56 разів. Ми стали справжніми зірками маленького міста Муртен. після першіих днів виступів нас почали впізнавати на вулицях і вітатися з нами. У нас брали інтервью і підходили знайомитися глдачі з різних куточків світу.