Тіні минулого життя, театр тіней Верба, past life shadows, shadow theatre Verba

Тіні минулого життя

У ці складні часи, коли мирне життя стало майже недосяжною мрією, ми, колектив театру тіней VERBA, глибоко відчули важливість мистецтва як лакмусовго папірця що відображає дух часу.
Перші дні повномасштабного вторгнення згадувати важко. Ообливо важко, бо серед руїн наших мрій і спогадів, ми шукаємо сліди того, що колись було нашим життям.

Замість того, щоб діти пішли в школу чи гуляти з друзями, того ранку вони побігли в підвал. Для нащих дітей танки більше не музейні експонати, вони бачили їх десятками з власних вікон. Літаки, що раніше асоціювалися з веселими подорожами, тепер приносили оціпеніння і руйнацію. Зі сльозами на очах ми поспхом пакували все своє життя в одну валізу…

Цей новий, жорстокий світ змусив нас замислитися про цінність кожного моменту та важливість захисту наших рідних і близьких.

У відповідь на ці спогади і біль, ми, разом із Суспільним, створили відеопроєкт “Тіні минулого життя”, присвячений 10-й річниці російсько-української війни та другій річниці повномасштабного вторгнення. Цей проєкт є нашим способом нагадати про непохитність духу, силу волі та незламність, які допомагають нам продовжувати життя в умовах війни. Ми використали кадри, що відображають руйнівні наслідки війни в Чернігові, включаючи обстріляні будинки та зруйновані школи, та інтегрували їх з тінями наших акторів.

В нашому попередньому проєкті, що був присвячений Дню Незалежності – ми вже показали, що мистецтво може бути потужним засобом висловлення патріотизму та єдності.

Ми глибоко вдячні за можливість працювати з Суспільним та віримо, що наші спільні проєкти продовжуватимуть висвітлювати важливість пам’яті, шани до минулого та необхідності боротьби за краще майбутнє.